Hunger games: Síla vzdoru

4. dubna 2013 v 17:02 | Aironella
Síla vzdoru Hunger games

Hunger Games: Síla vzdoru
třetí díl
Autor: Suzzane Collins
Téma: Sci-fi, Román
Moje hodnocení: 8/10Česká anotace:
Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být.
Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo…
Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

Celý obsah:
Po tom co se Katnisse probudí v 13. kraji a zjišťuje, jak se celá situace má, natáčí se s ní, na příkaz prezidentky Coinové, reklamní spoty, které jsou vysílány v televizi. Díky nim mají mít lidé naději v lepší zítřky a Kapitol se má třást před sílou povstalců. Jenže ani prezident Snow nezůstává pozadu. Má v rukou Peetu a pomocí mučení mu přemění vzpomínky. Nyní je pro něj Katnisse nebezpečný člověk, který se pomátl.
Povstalcům se povede Peetu dostat ze spárů nepřátel, ale už to není ten stejný člověk. Už Katniss nemiluje, nenávidí ji.
A tak se nám tak trochu otevírá prostor pro dvojici Katniss - Hurikán.
Boje pokračují a připravuje se poslední bitva, přímý útok na Kapitol.
Ten se povede povstalcům vyhrát. Snow je zatknut a prezidentka Coinová se ujímá vedení Panemu.
A Katnisse? Ta, která to začala, to má i skončit. Na veřejné popravě prezidenta Snowa, to má být právě ona, kdo vystřelí šíp z luku, který ho zabije. Jenže už ani ona není tím člověkem, kterým byla na začátku. Její sestra, Prim, při boji zemřela. Peeta, si už sice začíná rozpomínat, na to, že Katniss není špatná, přesto, k ní necítí, to co na začátku.
A tak, když stojí s lukem a šípem v něm, který je připravena vypustit, nezamíří ho na Snowa, místo něho zabije prezidentku Coinovou. Došlo jí totiž, že není o nic lepší než Snow a jediné po čem touží je moc.
Za to je Katniss souzena, a ač se rozhodnou ji nakonec neuvěznit, považují ji za blázna a je odvezena do válkou zničeného 12. kraje. Ten se staví postupně znova na nohy, stejně tak jako ona. Z deliria, do něhož upadne, ji vysvobodí Peeta, který se dobrovolně vrátí také.
Prokletí milenci z 12. kraje konečně nejdou klid i sami sebe.

Závěrem:
Když umřela sestra Katniss, tak jsem se rozbrečela. Vždyť to kvůli ní se naše hlavní hrdinka obětovala a šla do arény a teď její oběť tak nějak vyšla vniveč. A pak, když Katnisse vyhostí do 12.kraje a lidé si o ní myslí, že se zbláznila, jsem si říkala jenom, že to jsou teda blbci. A ještě víc mě naštval Hrikán, který celou dobu, dělá, kdoví jak, ji nemá rád, a pak tam za ní nejde ani na návštěvu, stejně tak, její matka se na ni vykašle.
Ještě, že se k ní do 12.kraje vrátí aspoň Peeta s nímž je nakonec aspoň relativně šťastná.
No a ve výsledku? Ano, povedlo se porazit Kapitol, skončily hlradové hry a Katnisse, která se spíše jen tak nedopatřením stala symbolem povstání, je považována za šílence a navíc přišla o hlavní důvod, proč do toho všeho šla, o svoji sestru.
Takže dle mého názoru, je tato knížka příkladem toho, že hrdinství se nevyplácí Smějící se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama