Hunger games: Vražedná pomsta

4. dubna 2013 v 16:49 | Aironella
Vražedná pomsta Hunger games

Hunger Games: Vražedná pomsta
druhý díl
Autor: Suzzane Collins
Téma: Sci-fi, Román, Thriler
Moje hodnocení: 7/10Česká anotace:
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Celý obsah:
Pokračování prvního dílu, kde jsme společně s Katniss mohli procházet drsné Hladové hry pořádané pro potěchu hlavního města Kapitolu. Tím, že se dostanete z arény živí zdaleka nevyhrajete, jak si myslela naše hlavní hrdinka. Nyní po pár dnech strávených doma se svojí rodinou, kamarádem Hurykánem, který by chtěl být víc než kamarád, se musí vydat naši vítězové na turné po všech krajích, aby pozdravili zdejší lidi. Katnisse tak musí opět předstírat svoji zamilovanost do Peety s nímž se od návratu domů nebavila. Ale nemá na vybranou, prezident Show ji vyhrožoval, i jeho musí přesvědčit, že je tak strašně bláznivě zamilovaná, že si ani neuvědomila, že se postavila proti pravidlům.
Jenže kraje sužované hladem, které v Katnisse vidí naději, symbol povstání, už jen tak nic neuklidní. Katnisse si uvědomuje, že ať udělá cokoliv, nikd tomu nebude konec, už navždycky zůstane loutkou. Dokonce se s Peetem zasnoubí a chystají svatbu. Ví, že už se nikdy nebude moct vrátit k životu před hrami. Ale pomalu se s tím smiřuje a začíná k Peetovi cítit víc než jen kamarádskou lásku.
Jenže Kapitol přináší nové překvapení v podobě výročních her Quarter Quel, které se konají jen čtyřikrát za sto let. Prezident Snow se pokusí zasadit ránu bouřícím se dvanácti krajům a proto soutěžící pro výroční Hladové hry nejsou vybráni z řad obyčejných lidí ale mezi ještě žijícími vítězy. Z každého kraje muž a žena.
Kraj 12 má ale vítěze jen tři, Haymiche, Peetu a jedinou ženu. Katniss musí opět do arény, ale nechce aby tam šel Peeta. Chce ho před tím uchránit, stejně tak zamilovanému Peetovi se nelíbí, že by do arény měla jít Katnisse bez jeho ochrany, takže se do her přihlásí dobrovolně. A tak příběh Prokletých milenců z 12 kraje pokračuje.
Katnisse je rozhodnutá za každou cenu dostat Peetu pryč z arény, stejně tak on chce odstat pryč ji. Jenže kolem nich je daleko větší společenství,o němž nemá ani jeden z nich nejmenší potuchy. Když se Katnisse povede zničit silové pole kolem arény je omráčena. Probudí se v nemocnici na místě, kde by správně už nic nemělo být. Ve 13 kraji, který měl být už před lety zničen jako výstraha ostatním karjům. Zdejší lidé žijí v podzemí a chytají revoluci, která má svrhnout stávající vládu. Spolu s nimi na ní pracují i Haymich další splátci a lidé, kterým se sem podařilo dostat z 12 kraje.
12 kraj byl zničen, Peeta je možná mrtvý a Katnisse má být tváří tohoto povstání.

Můj názor:
tak nějak si nemůžu pomoct, ale předešlý díl, se mi líbil prostě víc a tohle pokračování, mě tak trochu zklamalo.

Oblíbený moment:
ta chvíle, kdy Peeta řekne, že je Katnisse těhotná. Tím vyrazil dech nejen jí, ale i mě. Nic takovýho bych tam rozhodně nečekala.

Zajímavost:
Druhé pokračování Hunger Games se již natáčí a do kina by mělo dorazit do konce roku 2013, tak uvidíme, zda bude tento díl zfilmovaný lépe než ten první.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama