Padlí andělé: Pád

25. dubna 2013 v 19:10 | Aironella
Pád - Lauren Kate

Pád
první díl série Padlí andělé
Autor: Lauren Kate
Téma: fantasy, romantika
Moje hodnocení: 9/10
Česká anotace:
Některým andělům je souzen Pád... Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

Obsah:
Luce kolem sebe už od malička vidí stíny, kterých se bojí, kvůli tomu, také musela chodit k psychiatrovi, jenže pak, když ji obviní z vraždy chlapce, je odsouzena k nástupu do internátní školy pro děti, které stejně jako ona, mají svou temnou minulost.
Jenže právě tam na ni čeká její osud. Potká zde krásného, bohužel ale také chladného, Daniela, a Cama, který je Danielův pravý opak a dává své city najevo. Jenže ona je posedlá zjištěním pravdy, o tom co je Daniel zač a tím také odkrývá, svůj příběh.
Už tisíce let se znovu a znovu narodí, jen pro to, aby se zamilovala do Daniela a on se zamiloval do ní, a pak, když se políbí, ji sežehne oheň a on ji vidí umírat. A pak se to znova opakuje. Vždy se mu objeví v životě. Ale nikdy si nepamatuje nic z toho, co se stalo před její reinkarnací.
Pro to se od ní snaží držet dál, nechce, aby mu znova zemřela v náručí. Jenže tentokrát je to jiné, ona je jiná. Cyklus se přerušil, protože ji rodiče nenechali pokřtít. Když ji ve slabé chvilce políbí, nezemře. Dokonce se začíná rozpomínat, a postupně přichází na pravdu, nejen o sobě, ale i o Danielovi, který je anděl, stejně jako Cam a dalších pár dětí z nemravné školy. Jenže ne všichni stojí na stejné straně a Luce jde o život, protože tentokrát už se znovu nenarodí, tohle je její poslední šance žít.

Můj názor:
Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen jedna z mnoha dalších knížek o padlých andělech, něco ve stylu od Beccy Fitzpatrick, ale pak jsem byla mile překvapená. Tohle bylo úplně jiné, než příběh Nory a Patche. I když, to že najednou přijde holka na školu a hned ji chtějí dva nejkrásnější kluci, kteří jsou ochotni se o ni i porvat, je trochu otřepané téma.
Luce se mi sice povahově příliš nezamlouvala a chvilkami mi lezla na nervy, za to takový Daniel, ten byl naprosto dokonalý, stejně tak, jako Cam.
Zdálo se mi, že celou dobu se něco dělo, každá nová kapitola mě dokázala překvapit. A přes to, se mi zdálo, že vlastně nevím vůbec nic, a nemůžu jinak, než se okamžitě pustit do dalšího dílu.
Těším se na to, až se dozvím, jaký je příběh Luce a Daniela, proč je tak důležitá, co je vlastně zač a hlavně, jakou roli hraje Cam, protože, ač je to záporák, prostě ho žeru.
Co se mi na příběhu líbilo, bylo, že autorka nezasadila děj jen do nějaké další střední školy plné puberťáků, roztleskávaček a fotbalistů, ale do polepšovny, pro děti, které něco špatného provedli.
Co jsem naprosto nesnášela, bylo, když autorka usekla kapitolu v tom nejlepším, a další kapitola už se odehrávala o několik hodin později, kdy hlavní hrdinka na to co se stalo, jen s odstupem vzpomínala.

Moje hodnocení: 9/10
tak vysoké hodnocení jsem dala díky čtivosti a hlavně kvůli tomu, že se děj odehrával v polepšovně, což se mi vážně líbilo 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 23. října 2013 v 19:23 | Reagovat

Super,mám půjčenou 2,3,4,5 ale 1 nemám musím čekat ale díky tvému příspěvku to nevydržím.Hezký příspěvek OK : )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama