Infernal Devices: Měchanický anděl

22. července 2013 v 20:45 | Aironella
Mechanický anděl

Mechanický anděl (Clockork Angel)
první díl trilogie Infernal Devices (Pekelné stroje)
Autor: Cassandra Clare
Téma: fantasy, romantika
Moje hodnocení: 8/10Anotace:
Šestnáctiletá Tessa je sirotek a její klidný život je otřesen, když náhle zmizí její starší bratr Nathaniel a ona zůstane úplně sama. Její hledání ji zavede až do viktoriánského Londýna a tamějšího nebezpečného nadpřirozeného podsvětí, kde se čarodějové potýkají s polovičními démony - podsvěťany. Když Tessa zjistí, že ona sama je podsvěťan, musí začít důveřovat svým přirozeným nepřátelům, démony zabíjejícím Lovcům stínů, pokud vůbec někdy chce najít svého bratra. Rozpolcená mezi krásným Willem, lovcem, který skrývá děsivé tajemství, a oddaným Jemem, jehož závislost na démoních drogách ho pomalu ničí, musí Tessa sebrat všechny své síly, pokud chce vypátrat svého bratra a přežít v tomto novém smrtícím světě.

Můj názor:
No, tak především, se mi vůbec nelíbí anotace, která je z webu bookfan.eu. Takže, tady je moje upravená anotace:

Tessa po tom co jí zemře teta, která se o ní starala, odjíždí do Londýna za svým bratrem, místo toho ji na nádraží čeká nějaký muž, který ji odveze k dvoum děsivým ženám. Paní Černé a paní Temné, čarodějkám. Ty Tessu mučí, aby ji naučili používat schopnost, kterou má, a o níž až do té chvíle nevěděla. Ze spárů temných sester ji zachrání lovec stínů Will.
Tessa se tak dozvídá o světě, který je vedle toho normálního, o démonech a Lovcích stínů, sama zjišťuje, že je nejspíš démon, ale nemá představu o tom jaký, protože si je jistá, že její rodiče byli lidé. Stejně tak, jako je člověk její bratr, kterého se pokouší s pomocí Lovců stínů najít. A jak se ukazuje, je v rukou Magistra, který chce Tessu získat, protože s ní má své temné plány.

Tahle knížka v češtině zatím nevyšla, jen v angličtině, což je škoda, protože je dle mého názoru dost dobrá. Cassandra Clare začala psát trilogii Infernal Devices po tom co napsala Nástroje smrti. Jde o příběh ze stejného prostředí, objevují se zde lovci stínů, čarodějové, upíři, démoni,...jen se tento příběh odehrává v Londýně a navíc asi o 140 let zpátky.
Některé postavy, které se obejvily v Nástrojích smrti, se objevují i tady, například čaroděj Magnus, jiné postavy, jsou zase předkové postav.
To že jsem musela číst knížku v angličtině, mě z prvu po pravdě docela odrazovalo, ale styl Cassandry mi sedí a tak jsem se do toho pustila, a nelitovala jsem.

Tessa mi jako hlavní hrdinka svým chováním a vystupováním seděla o něco více než Clary.
Willovu nadsázku a ironii zbožňuju, stejně jako jsem ji zbožňovala u Jace. Nemůžu se ubránit a tyhle dva chlapce musím srovnávat, protože mi připadá, že je povahově napsala Cassandra docela podobně. Což se možná dá ospravedlnit tím, že jsou vlastně příbuzní, takže si musejí být podobní.
Přitažlivost mezi Willem a Tessou je patrná a tak nějak od začátku je jasné, že ti dva k sobě budou mít blízko. Jenže Will, se nakonec zachová jako hlupák. Bohužel.
Jem, Willův nejlepší přítel a parabatai, který je smrtelně nemocný, je v tomhle trojuhleníku tak nějak navíc, nícméně, bylo asi nezbytné ho tam dát, aby nějaký ten trojuhelník byl.

Magister, vyhrál roli hlavního záporáka, pana tajemného. O něm tak nějak nevím co si myslet. Ve chvíli kdy se Tessa před ním pokusila o sebevraždu, zdálo se, že mu na jejím životě opravdu záleží a nezdál se mi tak strašně zlí. Otázkou však je, z jakého důvodu mu na jejím ivotě záleží a proč si ji vlastně tak moc chce vzít za ženu.

No, jsem strašně moc zvědavá, co je vlastně Tessa doopravdy zač. Někteří Lovci stínů jsou toho názoru, že je to čarodějka, ale já myslím, že její původ bude mnohem zajímavější. Stejně tak se chci dozvědět, co že o s ní má Magister v plánu a jak se bude vyvíjet její vztah s Willem. Protože konec mě docela překvapil, ale mohlo mi být jasné, že se přece nedají hned dohromady, vždycky je v tom přece nějaký ten háček...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kačka Kačka | Web | 1. února 2015 v 16:23 | Reagovat

Taky jsem pořád srovnávala Jace a Willa. Jsou si hrozně moc podobní. I když mi byl přece jenom sympatičtější Will.
A souhlasím s tebou i v tom, že Tessa je lepší než Clary. Celkově se mi tahle série líbila víc než Nástroje smrti.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama