Zahrada nesmrtelnosti: Past

22. července 2013 v 18:32 | Aironella
Zahrada nesmrtelnosti 1. Past
Zahrada nesmrtelnosti: Past (The Chemical Garden: Wihter)
první díl trilogie
Autor: Lauren DeStefano
Téma: fantasy, sci-fi, beůetrie
Moje hodnocení: 9/10Anotace:
Co kdybyste se dozvěděli, kdy - na den přesně - zemřete? Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře. Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk - chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty...

Můj názor:
Knížku jsem si koupila především kvůli tomu naprosto úžasnému obalu a obsah mě už nijak nezajímal. Prostě jsem věděla, že knížka, která vypadá tak úžasně, musí být i úžasně napsána.

To, že lidstvo začal napadat virus a tak všechny dívky umírají v 20 a muži v 25, a proto bylo povoleno mužům uzavírat manželství s více ženami, pro udržení nové generace, se mi zdálo zprvu trošku divné. Nechápala jsem, jak spolu mohou spolumanželky tak dobře vycházet, jako spolu vycházely. Ale když jsem se do té knížky vážně začetla a snažila se do postav vcítit, což nebylo vůbec složité, protože autorka má každou postavu dle mého názoru opravdu dobře propracovanou a promyšlenou, jsem ten příběh začala brát takový, jaký je.
Milovníci akce a napětí se v Zahradě nesmrtelnosti nejspíš nenajdou, ale přesto, že děj ubíhá pozvolna, a hlavní hrdinka se v myšlenkách často vrací ke vzpomínkám na minulost, na svůj život před jejím únosem, nemohla jsem od stránek s textem odtrhnout oči.

Hlavní hrdinka Rhein mi vyhovovala. Autorce se povedlo ji napsat tak, že jsem ji dokázala pochopit, vcítit se do ní. Rozhodně je to dobře napsaná postava s níž všechno prožíváte, jíž litujete a zároveň jí možná i trochu závidíte. Jste nerozhodní stejně, jako ona, v tom, co cítí, nebo zda je její rozhodnutí utéct pořád správné a nebo, tím, jak se stále víc a hlouběji propadá do toho světa bohatých, by tam měla raději zůstat. Je to dívka, která ač vyrostla v krutém světě, nepostrádá soucit a má srdce plné lásky.
Linden, boháč, který si Rhein koupil a udělal z ní svoji manželku, se mi prvně zdál, jako klasický zbohatlík, který si myslí, že si může koupit cokoli. Jak se ale ukázalo, takový vůbec nebyl a jeho vlastní já se stalo záhadnějším. Vlastně ani teď nevím, co přesně si o něm myslet. Na jednu stranu se vám nelíbí, protože si jen tak vezme 3 dívky, koluje mezi nimi a zdá se mu to přirozené, jenže, to vlastně v jejich světě přirozené je. Na druhou stranu si ho oblíbíte, přejete si, aby s ním Rhein zůstala a nezpůsobyla mu svým útěkem další bolest, protože je vidět, že ji vážně miluje. Navíc, jak se ukáže, je to jen loutka v rukou svého otce a o to víc ho musíte litovat.
Sluha Gabriel, k němuž Rhein začala časem něco cítit mi přišel jako takový klasický sympatický, ale poněkud jednoduchý kluk.


Moje hodnocení: 9/10
prvnímu dílu z trilogie Zahrada nesmrtelnosti, jsem dala poměrně vysoké hodnocení, ale pro to, že si to podle mě prostě a jednoduše zaslouží. Knížka si dokázala udržet po celou dobu moji pozornost, postavy byly vážně skvěle napsané a hlavní hrdinku, jsem jako jednu z mála, chápala.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama