Mechanický princ

16. srpna 2013 v 19:29 | Aironella

Mechanický princ (Clockork Prince)
druhý díl trilogie Infernal Devices (Pekelné stroje)
Autor: Cassandra Clare
Téma: fantasy, romantika
Moje hodnocení: 8/10Anotace:
V kouzelném podsvětí viktorianského Londýna Tessa Grayová konečně našla své bezpečné místo. Ale to se brzy změní, hned potom, co označí Charlott za zrádce a následně potom ztratí místo v čele ústavu. Tessa ví, že kdyby se tak uskutečnilo, skončila by tak na ulici, kde by se jí zmocnil Magister, jenž má s ní své plány. Jem nadále odhalí, že viní Magistra za ohromnou tragédii, která se mu stala.
Aby odhalili minulost, musí Tessa spolu s Jemem a Willem odjet do zámku v Yorkshiru. Všichni tři ihned zjistí, že pravda o Tessiině minulosti a půvobu je ještě horší, nežli si jde jen představit, ale i to, že Magister ví o každém jejich kroku, což znamená jenom jednu věc; někdo je zradil. Ale kdo?
Tessa má ve všem zmatek. Může věřit Magisterovi, když jí chce odpovědět na otázky ohledně toho, kdo je a komu se narodila? Může i nadále věřit tomu, co jí povídá hlas srdce? I přes to všechno brzy zjistí, že láska a lži můžou pošpinit i to nejčistčí srdce.


Můj názor:

Tento díl, byl podle očekávání, opět čtivý, zajímavý a táhne vás k tomu, abyste se co nejdřív pustili do dalšího dílu a zjistili tak, jak to vlastně skončí.

Takže a jednoduše, pár slovy....Will a jeho prokletí, díky, kterému ho mám snad ještě raději. Jen mi na konci nesedělo to jeho vyznání. Bylo to až moc hrrrr.
Tessa, no co k ní. Pořád mě zajímá co je vlastně zač, protože ač se pomalu její totožnost odkrývá, stále mám pocit, že o ní vlastně vůbec nic nevím. A ke kenci mě navíc taky naštvala.
Jema sise nemám tak ráda, jako Willa, ale i přes to, je to sympaťák.
Jessmine mě docela zklamala. I když jsem na jednu stranu chápala, že je to jen naivní a zamilovaná holka, takže její chování bylo opodstatněné.

A největší překvapení byly na sto procent démonnní neštovíc :D Will má prostě vždycky pravdu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama