4. Loučení (Triguetra)

13. října 2013 v 11:17 | Aironella |  Triguetra

4.kapitola: Loučení
Nevěděla, jak je to dlouho co se zvedla a utekla do koupelny, kde se zhroutila na podlahu a brečela, až do té doby, kdy jí nezbyly žádné slzy.
Tak moc mu nechtěla věřit. Toužila po tom ho okamžitě vykopnout z domu a zapomenout na to, že kdy u ní někdy nějaký Albert Stepford byl. Žádný pan Sheen z Julliardu, ale obyčejný blázen, který jí řekl, že má v sobě něco, co na sebe naváže upírský gen a z ní se pak stane upír. Mrtvá zrůda sající krev, aby přežila.
Jenže ho jen tak vykopnout nemohla, protože věděla, že s ní něco není v pořádku. Cítila to den ode dne víc a víc. Vždyť když byla na těch testech, chtěla, aby jí něco našli, protože pak by se mohla vyléčit a mohlo to zmizet.
Ale proč zrovna vampyrismus? To nemohla dostat chřipku, nebo nějakou cizokrajnou nemoc od komářího štípnutí?
"Noro." Albert vešel za ní do koupelny, už jí poskytl dostatek času na zpracování těch informací, které ji poskytl. To jediné ji taky mohl dát a i tím riskoval. Kdyby sem někdo přišel…. "Je mi to líto, ale musíme už jít."
Seděla, zády opřená o chladnou kachličkovou stěnu, nohy skrčené u těla pevně objímala rukama. Oči měla červené od pláče. Zavřela víčka, což způsobilo, že se jí po tváři vyřinuly nové slzy. "Co když nechci jít? Dá se to nějak vyléčit? Potlačit?"
Tak rád by jí řekl, že ano. Poprvé za celá ta staletí pocítil soucit k nějakému ze svých úkolů. Měl si v prvé řadě udržet odstup, ale jak mohl, když se na ni díval. Vždyť byla ještě dítě. Nezasloužila si, aby byla tak brzy vytržena ze svého bezstarostného světa. A když jen pomyslel na to, co s ní bude za pár měsíců. Že ji král nechá provdat, aby mohla co nejdřív dát jejich světu nové členy. O to víc by byl radši, kdyby se mohl jen tak otočit a vrátit se domů. Jenže, kdyby to udělala, odsoudil by ji na smrt.
"Bohužel. Musíš jít."
"A když nepůjdu? Unesete mě? Mám vůbec na vybranou?"
"Máš na vybranou. Ale pokud se mnou neodejdeš a nepřijmeš to, co jsi, tak zemřeš. Není nic, co by to dokázalo zastavit." Klekl si před ni, ale i tak byl pořád výš, takže se stále musela zaklánět, aby mu viděla do tváře.
"Nechápu to." Zavzlykala. "Proč já? Vždyť rodiče, jsem jejich, jsem jim podobná. Oni jsou normální, i babička s dědem."
"Jsi jejich, to ano. Ale i tak…podívej se na svoje vlasy. Nejsou nabarvené, a přesto jsou tak světlé, téměř bílé. A tvoje pleť je tak jemná, a oči máš až nepřirozeně zářivě modré, zvlášť když jsi šťastná."
Nikdy nad takovými detaily sebe sama moc nepřemýšlela. Připadala si normální, prostě taková byla. Ale teď, když ji na to někdo upozornil, když nad tím přemýšlela, celá si připadala nějaká nepřirozená.
"To je ten gen v tobě. Není to nic, co bys mohla zdědit, je to něco, s čím jsi se, prostě narodila. Stejně tak, jako když se narodíš s mimořádným nadáním na hudbu, na matematiku. Nikdo to neovlivní. Prostě se to stane."
"Přirovnáváte to k něčemu, co je skvělé, ale já bych to přirovnala spíš k tomu, když se narodí někdo bez ruky, nebo nohy." Rukou si otřela mokré tváře.
Lehce se zasmál, jen krátce, ale dostatečně dlouho na to, aby jí to aspoň o trošku zvedlo náladu. "Teď to vidíš jinak, než, jak to budeš vidět za pár dnů. Jen tomu dej šanci. Nic víc. Nic míň. Teď se toho bojíš, protože nevíš, co tě čeká, ale prakticky se nic nezmění. Budeš to pořád ty. Jen vylepšená"
"Nemůžu. Nemůžu se jen tak sbalit a zmizet. Mám rodiče, chodím do školy. Navíc pořád doufám, že mě čekají přijímačky na Julliard. Chci vystupovat, tančit, být slavná. Chci, aby si mě vážili. Aby ke mně vzhlíželi." Tohle byla její budoucnost. Někde v záři reflektorů, ne v jeskyni plné netopírů.
"Vážně? To chceš? Protože mě se to tak nezdá. Není to tvůj sen, ale sen tvé matky."
"Jak tohle můžete říct?! Nic o mě nevíte, o mě, ani o mé matce." Neohrabaně se vyškrábala na nohy. Byla rozčílená a zároveň tak strašně zoufalá, jak nikdy. Právě ta zoufalost jí prozrazovala, že nemá na vybranou, že ať chce nebo nechce, bude se s tím, co jí řekl muset smířit.
Věděl toho o ní i její matce víc než dost, ale nechtěl přilévat olej do ohně. "Máš pravdu, ale to nic nemění."
Zhluboka se nadechla a znovu vydechla. "Co se stane teď?"
"Teď si půjdeš zabalit. Smíš si sebou vzít, co budeš chtít. Máš na to zhruba hodinu. Pak pojedeme na letiště." Sdělil jí jen to nezbytně nutné.
"Jen tak? Prostě se sbalím a bez jediného rozloučení odjedu?"
"Rozloučíš se. Uvidíš. Teď si jdi zabalit. A vezmi si s sebou i věci ve, kterých trénuješ."

***

Nora si na postel položila cestovní kufr a začala do něho skládat všechno, co se jí zdálo důležité. Jenže, co to bylo? Má si sbalit svůj život do jednoho zavazadla a jediné, co se jí zdá dostatečně důležité, aby s ní jelo, byla fotografie jejího otce a matky stará skoro 20 let, z doby, kdy se poznali. Tohle byl celý její život. To oni a….tanec, samozřejmě.
Pevně stiskla víčka k sobě a několikrát se nadechla. Už nechtěla prolít ani jednu jedinou slzu.
Uklidnila se a začala naprosto automaticky balit, aniž by přemýšlela nad tím, jaký je důvod. Brala si oblečení, spodní prádlo, nějaké boty, hygienické potřeby,…prostě se balila, tak, jako by jela jen na nějaký výlet.
Trhla s sebou, když začal mobil poskakovat na nočním stolku za doprovodu jedné z jejích oblíbených klavírních skladeb. Na displeji blikal nápis "mamka".
Třesoucí se rukou si přiložila přístroj k uchu. "Ano?" svůj hlas nepoznávala, byl slabý a nakřáplý.
"Eleonoro, mám pro tebe skvělou zprávu. Právě mi volal člověk z Julliardu. Přijali tě do speciálního přípravného programu!" téměř křičela radostí, zatímco Nora se sotva dokázala soustředit na to, aby se udržela na nohou. "Není to úžasné?"
"To je." Kousla se do rtu. Pořád to nebyl její hlas. Ale Kristýna si toho zjevně nevšímala.
"Musíš odletět už dnes. Zabal si. Letadlo ti letí za tři hodiny. Vem si taxika, já tě doma vyzvednout nestihnu. Sejdeme se až na letišti. Dobře?"
Teď už Nora chápala, proč jí řekl, aby si vzala věci na trénování. Všechno dokonale zařídili. "Dobře."
Na letiště si nemusela brát taxik. Odvezl ji tam on. Pan Stepford. Až tam se rozdělili a měli se setkat až v letadle.
Když se Nora loučila s matkou, která naprosto zářila štěstím, neudržela se a začala brečet. A když už se trochu uklidnila a postupovala ve frontě k letištní kontrole, na poslední chvíli přiběhl i její otec. Ještě v bílém plášti, který nosil v nemocnici. Jak se dozvěděla, matka mu tu úžasnou novinu zavolala a on okamžitě sehnal náhradu za sebe, aby se mohl rozloučit. I přes to, že si myslel, že ten výlet bude trvat jen dva měsíce a ona se pak, ještě než začne škola, vrátí. I tak přišel.
Nora věděla, že jednou je zase uvidí. Snad hned po přeměně, ale byla i realista. Tušila, že to tak rychle nepůjde.
A i přes to, měla pocit, jako by se s nimi loučila navždy.

***

Letadlo se s lehkým drkotáním zvedlo ze země. Nora tenhle moment vzlétání nesnášela. Vždycky jí hučelo v uších a dělaly se jí mžitky před očima. Tentokrát se to, jakoby několikrát znásobilo. V hlavě jí divoce bušilo a před očima neměla jen mžitky, ale téměř temno.
Zavřela oči a pevně stiskla boční opěrky sedadla. Snažila se udržet při vědomí, protože cítila, že od omdlení jí dělí jen malý kousek.
"Vím, že je to hondě nepříjemné, dám ti něco, co ti pomůže. Otevři pusu." Řekl jí Albert jemně.
I když seděl hned vedle ní, zdálo se jí, jako by k ní mluvil z dálky. A to co jí říkal, už vůbec nevnímala. Bylo jí to jedno. Nezajímal ji, jediné na co myslela, byla ta příšerná bolest a nevěděla, zda by za ni neměla být ráda, protože nemusela myslet na to, co všechno nechala za sebou.
Ucítila na rtech tlak. Něco oblého a hladkého se jí snažilo dostat do úst. Nadechla se, aby zaprotestovala, nechtěla nic od toho chlapa pozřít. Jenže do nosu se jí dostala zvláštní vůně, taková, která ji okamžitě poručila rty rozevřít a to co jí dával sníst.
Albert jí strčil červený bonbón do úst. Vzal si ho k sobě, pro tenhle případ. A další měl ještě na přistávání. Její organizmus v téhle chvíli nedokázal tlakovou zátěž zvládat tak dobře, jako za normálních okolností. Předem ale nedokázal odhadnout, s jakou mírou bude její tělo reagovat. Některým bylo špatně tak, že zvraceli, jiní to zvládali bez problémů.
"Lepší?" zeptal se, když se jí obličej začal uvolňovat.
"Hmm." Jeden jediný bonbon a udělalo se jí dobře. Jak jednoduché. Ovšem zvláštní, raději se ani neptala, co v tom je, protože se bála, toho co by zjistila.
Letadlo se ve výšce několika desítek tisíc metrů narovnalo. Stoupání přestalo. Z okýnka byly venku vidět jen bílé nadýchané mraky, nad kterými se ocitli. "Takže Chicago?"
"Ano, tam letíme. Ale není to konečná." Albert jí ani jejich cíl prozradit nemohl. Centrála IVMG byla postavena v horách, které byly obklopeny lesy, daleko od všech živých i neživých bytostí, přísně utajená a jen pár vyvolených vědělo, jak se tam dostat. Mezi něž, on nepatřil. I když už tam několikrát byl, se svými svěřenci. Nikdy mu neprozradili adresu onoho místa. "Na letišti na nás bude čekat někdo, kdo nás odveze na místo, kde se o nás naučíš víc, a kde podstoupíš přeměnu." A oba nás při tom uspí, dodal v duchu.
Nora nasucho polkla. Pořád si připadala spíš jako ve špatném snu a doufala, že se každou chvíli probudí. "Jaké to bylo, když jste se měnil vy?"
"Víš, Noro, je toho ještě spousta, co se o nás musíš naučit. Většina z nás se tak už narodí." Rozhlédl se kolem, aby se ujistil, že je žádný z pasažérů neposlouchá. "Náš reprodukční systém je stejný, jako ten lidský. A jedinci, jako ty, kterým je souzeno, i přes to, že se zrodily ze spojení člověka a člověka, stát se upírem, jsou ojedinělí."
"Takže nevíte, jaké to je?"
"Na vlastní kůži ne. Ale už jsem byl u spousty přeměn, nemusíš se ničeho bát. Nebolí to. Jen usneš a pak se probudíš, jako znovuzrozená."
Na chvíli se zadívala z okna ven. Mlčela a přemýšlela nad tím, zda se má ještě dál ptát, nebo už toho bylo na dnešek víc než dost.
Ještě před pár hodinami bylo všechno v pořádku. Jedinou její starostí bylo, aby náhodou nepřibrala, nebo nepokazila otočku.
"Chtěla bys vědět, jak to probíhá?"
Váhavě přikývla.
"Setkáme se s králem, který mi udělí svolení, přeměnit tě. Hned potom spolu odejdeme do pokoje, kde se napiješ mojí krve. Nebude to tak špatné, jak to zní." Zasmál se, když při zmíňce o krvi udělala znechucený obličej. "Do tvého těla se bude muset dostat co nejvíc upírské krve, která naváže na ten gen, co máš v sobě. Pak budeš spát, abys svému tělu dala dostatek času na zregenerování. A až se probudíš, už tě nebudou trápit žádné bolesti kloubů nebo hlavy. Budeš zdravá."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verus Verus | 15. ledna 2014 v 11:46 | Reagovat

Mooooooooooc pěkná povídka :) Jsem strašně napnutá, jak to bude dál pokračovat. Vždycky mě zajímá první setkání hlavních hrdinů, to prostě miluju ve všech knihách :D  A toho jsem se ještě nedočkala :D Krásně si to načala a já se chodím každý den dívat, jestli nepřibyla nová kapitola. Doufám, že budeš pokračovat v psaní :-) Děkuju

2 Vetbenhath Vetbenhath | E-mail | Web | 20. září 2017 v 10:27 | Reagovat

1 hr payday loans - http://personalnerloan.org/ cash now <a href=http://personalnerloan.org/>small personal loans online</a> ’

3 Fvvsilluck Fvvsilluck | E-mail | Web | 23. září 2017 v 5:59 | Reagovat

buy cialis 20mg price
<a href="http://cialisoanzb.com/">cheap cialis</a>
cialis professional uk
<a href="http://cialisoanzb.com/">generic cialis</a> ’

4 Ldvimmupe Ldvimmupe | E-mail | Web | 24. září 2017 v 16:58 | Reagovat

brand name viagra
<a href="http://fuyviagraf.com/">generic viagra</a>
viagra 100 mg
<a href=http://fuyviagraf.com/>viagra online</a> ’

5 Fsvilluck Fsvilluck | E-mail | Web | 24. září 2017 v 22:07 | Reagovat

cialis 100
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
safe cialis
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a> ’

6 Ffvgattela Ffvgattela | E-mail | Web | 25. září 2017 v 2:24 | Reagovat

soft cialis tabs
<a href="http://veucialis.com/">cialis online</a>
cialis drug impotence
<a href=http://veucialis.com/>cialis online</a> ’

7 Bhnjgosuri Bhnjgosuri | E-mail | Web | 25. září 2017 v 11:21 | Reagovat

when will viagra go generic
<a href="http://viagracekan.com/">generic viagra</a>
order female viagra
<a href=http://viagracekan.com/>viagra online</a> ’

8 Bbnhinsild Bbnhinsild | E-mail | Web | 25. září 2017 v 11:21 | Reagovat

viagra dosage recommended
<a href="http://viagrakjkmn.com/">buy viagra</a>
best price viagra name brand online
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra</a> ’

9 Azsvimmupe Azsvimmupe | E-mail | Web | 25. září 2017 v 17:55 | Reagovat

cheap viagra 100mg
<a href="http://viagraonszb.com/">buy viagra</a>
viagra 100mg pills
<a href=http://viagraonszb.com/>cheap viagra</a> ’

10 LewfhBloop LewfhBloop | E-mail | Web | 25. září 2017 v 23:00 | Reagovat

viagra brand
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra</a>
over the counter viagra
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra online</a> ’

11 Bbnhinsild Bbnhinsild | E-mail | Web | 26. září 2017 v 2:54 | Reagovat

viagra canadian pharmacy
<a href="http://viagrakjkmn.com/">buy viagra</a>
organic viagra buy now
<a href=http://viagrakjkmn.com/>buy viagra</a> ’

12 Drvpbedgels Drvpbedgels | E-mail | Web | 27. září 2017 v 3:04 | Reagovat

herbal uk viagra - http://viagraonszb.com/
lowest price viagra <a href="http://viagraonszb.com/">viagra</a> ’

13 Pamemaiste Pamemaiste | E-mail | Web | 29. září 2017 v 1:40 | Reagovat

texas title payday loans
<a href="https://installmentsvfacr.com/">installment loans bad credit</a>
fast personal loans
<a href=https://installmentsvfacr.com/>bad credit installment loans</a> ’

14 Fvrcembaph Fvrcembaph | E-mail | Web | 30. září 2017 v 19:40 | Reagovat

debt relief
<a href="https://cashadvanceamericasev.org">payday loans online same day</a>
loan for bad credit
<a href=https://cashadvanceamericasev.org>payday loans near me</a> ’

15 Febbjaisse Febbjaisse | E-mail | Web | 30. září 2017 v 23:17 | Reagovat

get payday loan online
<a href="https://paydaykmae.com">payday advance</a>
cash 1 payday loan
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance</a> ’

16 FvteBruich FvteBruich | E-mail | Web | 30. září 2017 v 23:34 | Reagovat

army payday loans
<a href="https://loansonlinevaec.org">payday cash loan</a>
loan cash
<a href=https://loansonlinevaec.org>same day payday loans</a> ’

17 Klmfshouby Klmfshouby | E-mail | Web | 2. října 2017 v 19:05 | Reagovat

cialis prescription online - http://cialisofkl.com/
generic cialis from india <a href=http://cialisofkl.com/>cheap cialis</a> ’

18 FwjjBruich FwjjBruich | E-mail | Web | 3. října 2017 v 14:32 | Reagovat

cash loans not payday loans
<a href="https://paydayllae.com/">best payday loans</a>
canadian online payday loan
<a href=https://paydayllae.com/>best online payday loans</a> ’

19 Bvevgosuri Bvevgosuri | E-mail | Web | 4. října 2017 v 0:55 | Reagovat

cheap viagra online without prescription
<a href="http://ericviaed.com/">generic viagra</a>
online cheap viagra
<a href=http://ericviaed.com/>viagra generic</a> ’

20 MuntrBloop MuntrBloop | E-mail | Web | 4. října 2017 v 1:42 | Reagovat

herbal viagra alternative
<a href="http://sexviagen.com/">buy viagra</a>
pink viagra
<a href="http://sexviagen.com/">generic viagra</a> ’

21 Aqrhdabrado Aqrhdabrado | E-mail | Web | 11. října 2017 v 8:30 | Reagovat

buy generic cialis in canada - http://genericcialis-viaed.com/
buy cialis in canada <a href=http://genericcialis-viaed.com/>cialis no prescription</a> ’

22 Kmrcnemuck Kmrcnemuck | E-mail | Web | 18. října 2017 v 2:17 | Reagovat

loans for bad credit - https://paydaycnrs.net/
loan cash <a href=https://paydaycnrs.net/>payday loans</a> ’

23 Secvvpruche Secvvpruche | E-mail | Web | 18. října 2017 v 6:48 | Reagovat

personal loan rates - https://loansczne.com/
get loan bad credit <a href=https://loansczne.com/>get payday loan</a> ’

24 VnngChowly VnngChowly | E-mail | Web | 21. října 2017 v 4:06 | Reagovat

viagra in india - http://q1pharma.com/
cheapest viagra in uk <a href=http://q1pharma.com/>Viagra online</a> ’

25 Keefemuck Keefemuck | E-mail | Web | 31. října 2017 v 23:56 | Reagovat

payday loans no credit - https://paydaybdrfs.com
guaranteed payday loans direct lenders <a href=https://paydaybdrfs.com>cash advance now</a> ’

26 JybsaInveft JybsaInveft | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 16:00 | Reagovat

apple payday loans
<a href="https://payday-loans.us.com/">payday loans online direct lenders</a>
online payday loan companies
<a href=https://payday-loans.us.com/>pay day loans</a> ’

27 Svesbenhath Svesbenhath | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 23:32 | Reagovat

payday direct https://now24paydayloans.com/
average interest rate on a payday loan <a href=https://now24paydayloans.com/>cash advance loans online</a>

28 JbsdnInveft JbsdnInveft | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 3:17 | Reagovat

loan calculator
<a href="https://xxepayday.com/">cash advance on credit card</a>
loans no bank account
<a href=https://xxepayday.com/>cash advance definition</a>

29 Jtbwwembaph Jtbwwembaph | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 14:34 | Reagovat

400 payday loan
<a href="https://loansonlinevaec.org/">loans payday</a>
same day loans
<a href=https://loansonlinevaec.org/>payday loans near me</a>

30 Dsbgbjaisse Dsbgbjaisse | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 19:58 | Reagovat

bad credit payday loans no fax
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">payday loans online same day</a>
quick personal loans bad credit
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">payday advance loan</a>

31 Dmdjaisse Dmdjaisse | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 21:40 | Reagovat

actual payday loan lenders
<a href="https://installmentokmloan.com/">payday loans online same day</a>
can a payday loan garnish my wages
<a href="https://installmentokmloan.com/">cash advances</a>

32 Jbbembaph Jbbembaph | E-mail | Web | 6. ledna 2018 v 5:19 | Reagovat

cash loans payday loans
<a href="https://personalnae.org/">payday loans online</a>
credit debt management
<a href=https://personalnae.org/>best online payday loans</a>

33 ZmsInveft ZmsInveft | E-mail | Web | 8. ledna 2018 v 19:19 | Reagovat

credit card debt relief
<a href="https://paydayloans-online.us.com/">online payday loans no credit check</a>
cash 2u payday loans
<a href=https://paydayloans-online.us.com/>pay day loan</a>

34 EVtErycle EVtErycle | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 6:15 | Reagovat

viagra pro
<a href=http://viagraocns.com/>viagra tablets</a>
viagra prescription
<a href="http://viagraocns.com/">viagra price</a>

35 EnuEranny EnuEranny | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 6:00 | Reagovat

herbal viagra alternative
<a href=http://viagapharmaked.com/>get viagra</a>
buy viagra in canada
<a href="http://viagapharmaked.com/">order viagra online</a>

36 Gevattela Gevattela | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 15:05 | Reagovat

buy cialis no prescription
<a href="http://jrucialis.com/">generic cialis</a>
cialis bestellen
<a href=http://jrucialis.com/>cialis for sale</a> ’

37 Fdnilluck Fdnilluck | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 11:53 | Reagovat

order cialis no prescription
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis overdose
<a href="http://cialisoakdm.com/">tadalafil cialis</a> ’

38 Rvdedgels Rvdedgels | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 19:45 | Reagovat

viagra stories http://genericonlineviaqra.com/ ok’

39 Brvsembaph Brvsembaph | E-mail | Web | 3. února 2018 v 23:34 | Reagovat

OK’
<a href="https://onlineloan.us.org/">payday loan</a>
debt free <a href=https://onlineloan.us.org/>get payday loan</a>

40 Bdcprent Bdcprent | E-mail | Web | 15. února 2018 v 18:35 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
dissertation writing help uk
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">business plan outline</a>
OK’

41 GbcFonse GbcFonse | E-mail | Web | 18. února 2018 v 21:13 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">payday loan online</a>
american payday loans inc <a href="https://loanonline.us.org/">payday loan online</a>
OK’

42 Ltvemuck Ltvemuck | E-mail | Web | 21. února 2018 v 0:36 | Reagovat

OK’ https://bestpaydayloan.us.org/
bad credit payday loans in <a href=https://bestpaydayloan.us.org/>online payday loans</a>

43 FnaOxida FnaOxida | E-mail | Web | 6. března 2018 v 16:13 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagraazmhj.com/">viagra price</a>
sample viagra
<a href=http://viagraazmhj.com/>buy viagra online</a>  OK’

44 GbrOxida GbrOxida | E-mail | Web | 9. března 2018 v 14:30 | Reagovat

Hi!
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra generic online</a>
buy viagra online without prescription
<a href=http://genericonlineviaqra.com/>online viagra</a>  OK’

45 Rvuedgels Rvuedgels | E-mail | Web | 10. března 2018 v 14:15 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://onlineviaqer.com/">viagra generic</a>
buy viagra new york
<a href="http://onlineviaqer.com/">viagra generic</a> OK’

46 KmsOxida KmsOxida | E-mail | Web | 12. března 2018 v 15:25 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagrapbna.com/">generic viagra</a>
viagra prices
<a href=http://viagrapbna.com/>generic viagra online</a>  OK’

47 Lmmedgels Lmmedgels | E-mail | Web | 13. března 2018 v 15:32 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viagracefo.com/">viagra</a>
viagra dosage
<a href="http://viagracefo.com/">viagra generic online</a> OK’

48 Melissasalry Melissasalry | E-mail | Web | 1. dubna 2018 v 13:27 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/>Aliexpress</a> - your star sales...

49 bsrnoday bsrnoday | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 4:39 | Reagovat

viagra buying <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra sildenafil citrate</a> buy real viagra online <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra for cheap</a> OK’

50 dczwhold dczwhold | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 22:56 | Reagovat

viagra for sale <a href="http://menedkkr.com/#">pfizer viagra</a> alternative viagra <a href=http://menedkkr.com/#>free viagra sample pack</a>

51 bsfwhold bsfwhold | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 6:22 | Reagovat

buy viagra online at <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra canada</a> viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>brand name viagra</a>

52 LewisWhork LewisWhork | E-mail | 28. dubna 2018 v 6:11 | Reagovat

1000000+ unique high-ranking visitors from the US, AU, CA, UK per month to your site
Hello.
If you need to have so much quality traffic without only a few body movements, you can find the funniness here: http://make[dot - ultimate-link-building[dot - info/
([dot -  replaced by .)

53 mmkShoomy mmkShoomy | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 21:51 | Reagovat

installment loans bad credit <a href="https://ttsitworldwide.com/#">payday loans online</a> bank loans <a href="https://ttsitworldwide.com/#">fast payday loans ohio</a>

54 nfsShoomy nfsShoomy | E-mail | Web | 1. května 2018 v 23:54 | Reagovat

loans bad credit <a href="https://onlinepaydayloan.us.org/#">loan online</a> open bank account online <a href="https://onlinepaydayloan.us.org/#">payday loans online</a>

55 ndgToibe ndgToibe | E-mail | Web | 6. května 2018 v 4:38 | Reagovat

online generic viagra <a href="http://viagapharmaked.com/#">online viagra</a> soft tabs viagra <a href=http://viagapharmaked.com/#>viagra samples</a>

56 bdcToibe bdcToibe | E-mail | Web | 10. května 2018 v 1:49 | Reagovat

online pharmacy viagra <a href="http://usa77www.com/#">viagra jelly</a> generic viagra india <a href=http://usa77www.com/#>buy viagra online without prescription</a>

57 RichardOvamy RichardOvamy | E-mail | Web | 12. května 2018 v 2:27 | Reagovat
58 Bobbyseert Bobbyseert | E-mail | 15. května 2018 v 13:28 | Reagovat

Jarle Thorsen Swietokrzyskie, Jarle Thorsen Unaico SiteTalk, Jarle Thorsen itel, Jarle Thorsen Unaico SiteTalk, Jarle Thorsen Truth

59 baaSpurse baaSpurse | E-mail | Web | 21. května 2018 v 0:45 | Reagovat

fast payday loans <a href="https://applygoleader.com/">fast loans</a> 1000 easy payday loan <a href="https://applygoleader.com/">quick loans</a>

60 Williamzet Williamzet | E-mail | Web | 21. května 2018 v 17:02 | Reagovat

<a href=http://texaschemist.org>texaschemist com viagra</a> - texaschemist online, texaschemist scam

61 bdxToibe bdxToibe | E-mail | Web | 29. května 2018 v 12:15 | Reagovat

viagra dose <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra generic brand</a> buy viagra uk <a href=http://officialsaintsnflproshop.com/#>viagra on line</a>

62 ploidoto ploidoto | E-mail | Web | 7. června 2018 v 7:03 | Reagovat

natural viagra substitutes <a href="http://menedkkr.com/#">viagra dose</a> cheap viagra from india <a href="http://menedkkr.com/#">viagra uk</a>

63 xntidoto xntidoto | E-mail | Web | 9. června 2018 v 10:01 | Reagovat

try viagra for free <a href="https://movietrailershd.org ">viagra pills</a> sample viagra <a href="https://movietrailershd.org">viagra price</a>

64 nfgToibe nfgToibe | E-mail | Web | 10. června 2018 v 22:43 | Reagovat

free viagra without prescription <a href="http://mo-basta.org">generic viagra</a> real viagra for sale <a href=http://mo-basta.org>order viagra</a>

65 xcbidoto xcbidoto | E-mail | Web | 11. června 2018 v 10:58 | Reagovat

viagra story <a href="http://emtpartsstore.com/">does generic viagra work</a> viagra sale <a href="http://emtpartsstore.com">buy viagra online</a>

66 nreToibe nreToibe | E-mail | Web | 11. června 2018 v 13:41 | Reagovat

viagra online <a href="http://susamsokagim.com">buy viagra soft tabs</a> cheap generic viagra <a href=http://susamsokagim.com>viagra prescription online</a>

67 nnapiery nnapiery | E-mail | Web | Včera v 7:20 | Reagovat

tadalafil best price <a href="http://genericcialls.com/"> cialis</a> tadalafil reviews <a href=http://genericcialls.com/> buy cialis</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama