Mechanická princezna

7. října 2013 v 15:04 | Aironella

Mechanická princezna (Clockwork princess)
třetí díl trilogie Infernal Devices (Pekelné stroje
Autor: Cassandra Clare
Téma: fantasy, romantika
Moje hodnocení: 9/10Anotace:
Tessa Gray by měla být šťastná - nejsou snad všechny nevěsty šťastné? I přesto ale, když se připravuje na svojí vlastní svatbu s Jemem, temnota se začíná stahovat okolo všech Lovců stínů v Londýnském institutu.
Objeví se nový démoni, jeden, který je krví svázán se samotným Magisterem, mužem, který plánuje využít svojí armádů automatů, Pekelných strojů, aby zničil všechny lovce stínů. Na to, aby učinil svůj plán však potřebuje ještě jednu věc. Tessu.

Můj názor:
Takže, dneska to vezmu rychle.

Obálka je naprosto dokonalá, trailer je dokonalý, závěrečný díl Infernal Devices je legendární.


Co se samotného děje týče, ano, jistě, mělo to své chybičky, občas jsem nadávala na chování hlavních hrdinů nebo nechápala co se tam vlastně děje (což bylo nejspíš způsobeno hlavně tím, že jsem knihu četla v angličtině) a přesto na všechno to, co se mi nelíbilo jsem zapomněla spolu s epiogem.
Ten byl dojemný, epický a krásný....a v mém případě, ubrečený. Brečím dokonce ještě i teď, když nad příběhem Tessy a Willa znovu přemýšlím a vracím se k tomu dojemnému konci.
A i když jsem citlivka a brečím u kdejaké ptákoviny, tady se mi stalo něco, co jindy ne. Brečela jsem tolik, že jsem knihu musela odložit, a jakmile se mi povedlo se alespoň trochu uklidnit, na tolik, abych mohla číst dál, jsem po několika řádcích opět knihu se vzlyky a rozmazaným viděním odkládala.


Zhodnocení trilogie:
Tady mě napadá jedna věta, která mi k této trilogii sedí: To se nadá popsat, to se musí prožít (v tomhle případě přečíst).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 7. října 2013 v 15:17 | Reagovat

To vypadá dobře, obálka je teda úžasná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama