Modrá jako safír

12. října 2013 v 18:32 | Aironella
Modrá jako safír

Modrá jako safír (Saphirblau)
druhý díl trilogie Drahokamy
Autor: Kerstin Gier
Téma: fantasy
Moje hodnocení: 7/10
Anotace:
Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!


Můj názor:
Nemůžu si pomoct, ale tak nějak se mi zdá, že když čtu nějakou trilogii, je druhý díl ten nejslabší článek.

Občas mi dokonce i připadá, že bez jeho přečtení, by se čtenář, klidně obešel, aniž by mu něco významného uteklo, a klidně se může dát hned do čtení dílu třetího.

Zároveň je však druhý díl také důležitý, nebýt něho, není to trilogie :-D

Ale asi není divu, dvojka plní takovou tu můstkovou roli. Převede nás od jedičky, kdy jsme se dozvěděli základní zápletku ke trojce, kde se dočkáme závěrečného vyvrcholení celého příběhu.

Kniha Modrá jako safír, se stejně jako, Rudá jako rubín, čte téměř sama. Každopádně jsem se nemohla zbavit dojmu, že je o něčem a zároveň o ničem. Jediné v čem jsme se tak akorát posunuly je vztah Gwendolyn a Gideona, i když tím opačným směrem, než by každý očekával.

Postava Gwen si to u mě lehce od prvního dílu, kde jsem si ji nemohla vynachválit, pohoršila. Občas mi trochu lezla na nervy tím svým fňukáním a vzdycháním si.
S Gideonem je to stále stejné. Je to takový ten rádoby tajemný hrdina, jehož chování je naprosto nepředvídatelné, jelikož v jedné chvíli se chová tak, v další onak a vy nevíte, která že to, z těch tváří, které ukazuje, je ta pravá, a která je ta herecká.


A co mě příšerně štvalo? Chrlič, který se chytl Gwen a dělá jí něco, jako pomocníka. I když se snaží být vtipný, a občas to, nějakou náhodou, někdy i vtipné je, dalších 80% děje jsou jeho rozmluvy o ničem.

Naopak, co jsem si zamilovala jsou slova: "Připravená?" "Připravená, jestli jsi i ty."

Celkově času stráveného nad touto knihou nelituji. Jak už jsem uvedla u prvního dílu, není to nějaké komplikované dílo, jen jednoduchá a nenáročná odpočinková četba, při které se na chvilku můžete zasnít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama