Rudá jako rubín

9. října 2013 v 14:04 | Aironella
Rudá jako rubín

Rudá jako rubín
první díl trilogie
Autor: Kerstin Gier
Téma: fantasy, romantika
Moje hodnocení: 8/10
Anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět, a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem?

Můj názor:
O téhle knize vím už dlouho, už mnohokrát jsem ji mnohokrát viděla v knihkupectví nebo v recenzích na různých knižních blocích, ale vždycky jsem ji tak nějak ignorovala. A proč? Kvůli jejímu obalu, který mě odpuzoval natolik, že jsem si ani nepřečetla, o čem Rudá jako rubín vlastně je. Navíc, teď, mi připadá, že anotace stejně není tak uplně výstižná a čekala bych po jejím přečtení něco trochu jiného.

Takže je pochopitelné, že když se mi tato kniha dostala do rukou, přistupovala jsem k ní se skepsí a vlastně nic, jsem od ní neočekávala. Hlavně pro to, bylo příjemným překvapením, když jsem se do příběhu začetla a vyprávění o cestování v čase mě začalo bavit.

Jistě, autorka nenapsala žádné záhadné veldílo plné tajemství a napětí, spíš je to jednoduchá, nenáročná literatura pro nás, milovníky fantasy a romantiky.

Děj jde krásně plynule, pochopitelně. Občas se dokonce i něčemu zasmějete. Taky mě moc bavil styl psaní.

Velké plus má u mě autorka za hlavní hrdinku Gwendolyn, o které bych si troufala říct, že je to jedna z nejnormálněji se chovajících hlavních ženských postav z knih, které jsem doposud četla. Jen to její vzdychání nad panem dokonalým :-D ale to se dalo vzhledem k tomu, že jí je šestnáct pochopit. Což na ní bylo vlastně nakonec taky hezké, protože se chovala přesně na svůj věk, a ne, jako by najednou s tím, že se stala nějak výjimečná, sežrala i moudrost světa, s čímž se dá často setkat v jiných knihách.
Stejně tak, jako nemám vůbec nic proti Gwen, nemám nic ani proti dalším postavám.

Jedna z mála věcí, kterou bych vytkla, byly ty jména.....ze začátku jsem v nich měla pěkný guláš, jednak, většina z nich byla málo zapamatovatelná a připadala mi hrozně podobná. Až někdy v půlce jsem se v nich začala tak nějak orientovat, ale příbuzenské vztahy mi jsou stále záhadou, stejně tak, jako chudákovi Paulovi, tomu to také musela jeho milá Lucy lépe vysvětlit.

Stejně tak, jak jsem byla zprvu naštvaná, že mi mamka koupila rovnou celou trilogii, aniž by se zeptala, zda bych ji chtěla, jsem teď ráda, protože kdyby koupila jen jeden díl, musela bych se okamžitě sbalit a sama si běžet pro díl další :D

A na co asi jen tak nezapomenu. Věta, kterou řekla Gwen, už si ji nepamatuji uplně přesně, ale dostala mě. Byla asi nějak takto: "Mám právo blít a z tebe se mi chce taky blít."


Zajímavost:
V Německuý byl pod stejným názvem natočen i film na motivy knihy. Do kin šel na jaře tohoto roku (bohužel, ne u nás).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iliac Iliac | Web | 20. června 2015 v 7:51 | Reagovat

online pujcka pred výplatou hořovice :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama